aktivism

V FARSTAS ÅRSMÖTE 17 feb

V FARSTAS ÅRSMÖTE 17 feb
Dokument inför mötet:
Dags för V Farstas årsmöte och vi kommer gå igenom vad vi gjort under året, föreningens ekonomi och framtida planer. Dessutom kommer val av ny styrelse, valberedning m.m. att ske. Missa inte chansen att vara med och påverka vår förenings riktning under 2019.
Tid: kl. 15-18
Plats: Farsta Gård i tillgänglighetsanpassade lokalen Ladan
Vi kommer även välja valledare för EU-valet (framflyttat från medlemsmötet 23 jan)
Vi bjuder på vegetarisk smörgåstårta så klicka gärna i eventet om ni kommer så vi har lite koll på hur stor uppslutningen kan bli!✨
YTTERLIGARE CHANS TILL UPPDRAG – NOMINERA
Slutligen: valberedningen vill ge fler chansen att nominera/nomineras till repskapet och som ombud/ersättare för V Farsta på distriktsårskonferens 23-24 mars. Är du intresserad eller vill nominera ngn du anser lämplig att representera föreningen så maila valberedningens sammankallande på [email protected]
Tveka heller inte att fråga mer om själva uppdragen. Vi ser gärna att vi får en bra representation och välkomnar nya som gamla medlemmar med olika åldrar och erfarenhet.

Skriv en kommentar